صفحه اصلی > اخبار خارجی و اخبار : هراس در بازار ارزهای دیجیتال؛ ریزش شدید قیمت‌ها

هراس در بازار ارزهای دیجیتال؛ ریزش شدید قیمت‌ها

فقط ۴۸ ساعت پیش بود که قیمت بیت‌کوین با آرامش بالای ۷۰ هزار دلار بود و حتی به ۷۱ هزار دلار هم نزدیک شد، اما تلاش آن بی‌نتیجه ماند. با این حال، اوضاع با سخنرانی‌های مقامات عالی‌رتبه بانک مرکزی آمریکا در عصر جمعه وخیم‌تر شد. آن‌ها اعلام کردند که فدرال رزرو قصد ندارد به زودی نرخ بهره را کاهش دهد.

تنها در عرض چند دقیقه، قیمت اصلی‌ترین ارز دیجیتال ۵ تا ۶ هزار دلار سقوط کرد و به ۶۵ هزار دلار رسید. جالب اینجاست که تقریباً همه بازارهای مالی در روز جمعه با کاهش روبرو شدند، به طوری که حتی قیمت طلا نیز حدود ۴ درصد کاهش یافت. بیت‌کوین توانست در شنبه صبح مقداری از افت خود را جبران کند و به کمی بیش از ۶۷ هزار دلار برسد. با این حال، افزایش سریع تنش‌ها بین ایران و اسرائیل باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال یک بار دیگر سقوط کند.

این بار، این دارایی (بیت‌کوین) به پایین‌ترین سطح چند هفته اخیر یعنی کمی بیش از ۶۱ هزار دلار (در صرافی بیت‌استمپ) سقوط کرد و باعث لیکویید شدن بیش از ۷۰۰ میلیون دلاری شد. با این حال، بیت‌کوین به خوبی از این سقوط برگشته و در حال حاضر بالای ۶۴ هزار دلار معامله می‌شود. اما با توجه به اینکه تنها بازاری است که امروز برای معامله باز است، همچنان ریسک‌هایی وجود دارد.

ارزش کل بازار بیت‌کوین از روز جمعه حدود ۱۳۰ میلیارد دلار کاهش یافته و به ۱.۲۷۰ تریلیون دلار رسیده است. با این حال، تسلط آن بر آلت‌کوین‌ها تقریباً ۲ درصد در همین بازه زمانی افزایش یافته است.

همانطور که معمولا اتفاق می افتد، زمانی که قیمت بیت‌کوین (BTC) به شدت کاهش پیدا می‌کند، همین اتفاق برای اکثر آلت‌کوین‌ها نیز رخ می‌دهد. در حقیقت، قیمت آن‌ها در ۴۸ ساعت گذشته حتی بیشتر سقوط کرده است و شاهد کاهش‌های دو رقمی قیمت در بسیاری از ارزها هستیم و در حالی که برخی در حال بهبود هستند، سولانا (SOL)، ریپل (XRP)، دوج‌کوین (DOGE)، تِرِنزا (TON)، ادا (ADA)، آوالانچ (AVAX)، شیبا اینو (SHIB)، پولکادات (DOT) و اتریوم (ETH) همچنان با افت زیادی روبرو هستند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید