صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : خدمات کوین‌بیس پس از قطعی دو ساعته بازگشت

خدمات کوین‌بیس پس از قطعی دو ساعته بازگشت

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس اعلام کرد که پس از قطعی‌ای که معاملات در وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل را مختل کرد، برخی از خدمات خود را بازیابی کرده است. صرافی ارز دیجیتال آمریکایی کوین‌بیس در تاریخ ۱۴ مه، در پستی در پلتفرم ایکس (X) اعلام کرد که “برخی از خدمات” خود را بازیابی کرده است، اما به این نکته نیز اشاره کرد که مشتریان “هنوز ممکن است با مشکلات اتصال مواجه شوند”. این به‌روزرسانی دو ساعت پس از آن صورت گرفت که کوین‌بیس برای اولین بار “قطعی سراسری سیستم” را گزارش کرد و به مشتریان اطمینان داد که در حال بررسی فعالانه‌ی این موضوع است.

ما شاهد بازیابی برخی از خدمات هستیم. ما می‌دانیم که مشتریان ممکن است هنوز با مشکلات اتصال مواجه شوند و از صبر شما در طول رفع این مشکل قدردانی می‌کنیم. ما همچنان به دقت این موضوع را زیر نظر داریم.

طبق گزارش‌ها، کوین‌بیس اولین بار با این مشکل در تاریخ ۱۳ مه، حدود ساعت ۹:۱۹ بعدازظهر به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام (PDT) مواجه شد. این صرافی در پیامی در صفحه‌ی وضعیت خود اعلام کرد که برخی از کاربران “ممکن است هنگام ارسال وجوه با مشکل مواجه شوند”، بدون اینکه توضیح بیشتری در این خصوص ارائه دهد.

در زمان نگارش این خبر، در صفحه‌ی وضعیت کوین‌بیس نوشته شده است که “این حادثه حل شده است”، با این حال، علت قطعی دو ساعته‌ی “سراسری” هنوز مشخص نیست. صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال معمولاً به دلیل افزایش شدید نوسانات بازار یا ترافیک بالای شبکه بلاک‌چین دچار اختلال می‌شوند.

همانطور که بلومبرگ اشاره می‌کند، کوین‌بیس پیش‌تر در ماه مارس با مشکلات فنی مواجه شده بود، به طوری که موجودی حساب برخی از کاربران صفر نمایش داده می‌شد. این گزارش حاکی از آن است که این حادثه اندکی پیش از جهش بیت‌کوین به سطوح بی‌سابقه رخ داده است.

با این حال، به نظر می‌رسد که حادثه‌ی اخیر به یک مشکل فنی در زیرساخت داخلی صرافی مربوط باشد، زیرا بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بر اساس CoinGecko، طی 24 ساعت گذشته به ترتیب با تغییرات مثبت 0.31 درصد و منفی 0.44 درصد، تقریباً هیچ نوسانی نداشته‌اند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید