صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : جدال کوین‌بیس با SEC بر سر ماهیت دارایی‌های دیجیتال

جدال کوین‌بیس با SEC بر سر ماهیت دارایی‌های دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس در حال اعتراض به تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است که برنامه استیکینگ آن‌ها را مصداق عرضه اوراق بهادار ثبت‌نشده می‌داند.

کوین‌بیس با درخواست تجدید نظر میانجی، به دنبال شفاف‌سازی از سوی SEC است. آن‌ها می‌خواهند مشخص شود آیا تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال بدون تعهدات پس از فروش از سوی ناشر اصلی، تحت قوانین اوراق بهادار SEC قرار می‌گیرند یا خیر.

استدلال‌های طرفین:

  • استدلال کوین‌بیس: به باور کوین‌بیس، قرارداد سرمایه‌گذاری نیازمند تعهد قراردادی است. بنابراین، تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال بدون تعهدات پس از فروش، نباید اوراق بهادار تلقی شوند.
  • استدلال SEC: کمیسیون بورس معتقد است دادگاه‌ها تا کنون برای اعمال تست Howey (معیار تشخیص اوراق بهادار)، الزام به تعهد قراردادی پس از فروش نداشته‌اند. همچنین، آن‌ها درخواست تجدید نظر کوین‌بیس را فاقد وجاهت قانونی دانسته و بر رد آن تاکید می‌کنند.

حکم نهایی این پرونده می‌تواند بر اقدامات آتی SEC در حوزه رمزارزها تاثیر بگذارد. قاضیان دادگاه، از جمله قاضی کاترین پوک فایلا، در مورد پذیرش درخواست تجدید نظر کوین‌بیس تصمیم خواهند گرفت. با این حال، قاضی فایلا پیش از این درخواست کوین‌بیس برای رد کل پرونده توسط SEC را رد کرده بود. در نهایت، رای نهایی این پرونده می‌تواند رویه‌ای را برای مقررات آتی دارایی‌های دیجیتال ایجاد کند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید