صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پیش بینی ChatGPT از رمزارزهای هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۴

پیش بینی ChatGPT از رمزارزهای هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۴

ChatGPT، مدل هوش مصنوعی شناخته‌شده، نگاهی به دنیای رمزارزها انداخته و پیش‌بینی خود را از پرپتانسیل‌ترین رمزارز هوش مصنوعی در سال جاری را ارائه کرده است.

رشد هوش مصنوعی در ماه‌های اخیر چشمگیر بوده است. اوایل این ماه، OpenAI از مدل جدید ChatGPT با دستیار صوتی پیشرفته رونمایی کرد. این دستیار می‌تواند صدا و حتی حرکات بدن کاربر، مانند شدت تنفس را درک کند.

به دنبال این پیشرفت‌ها، رمزارزهای مرتبط با هوش مصنوعی نیز رونق گرفته‌اند و ارزش کل بازار این حوزه از مرز ۳۰ میلیارد دلار گذشته است. بر همین اساس، از ChatGPT پرسیدیم که کدام‌یک از این رمزارزها عملکرد بهتری در سال جاری خواهند داشت.

ChatGPT در پاسخ، به عوامل متعددی همچون پتانسیل بازار، نوآوری تکنولوژی و افزایش‌های اخیر قیمت اشاره کرد و گفت که پیش‌بینی برترین رمزارز به این عوامل بستگی دارد.

این مدل، بیت‌تنسور (TAO) را با توجه به ارزش بازار در حال افزایش و «پتانسیل رشد قوی» به عنوان یکی از مدعیان اصلی معرفی کرد. TAO در حال حاضر حدود ۳۸۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به می ۲۰۲۳، رشدی ۷۲۵ درصدی را نشان می‌دهد. با این حال، این رمزارز همچنان با رکورد قیمتی بالای ۷۲۰ دلار که در مارس گذشته ثبت کرد، فاصله دارد.

دومین رمزارز در این لیست، Fetch.ai (FET) با ارزش بازاری حدود ۵.۷ میلیارد دلار است. ChatGPT این پروژه را به دلیل «فناوری پیشرفته و کاربرد گسترده در صنایعی مانند بهینه‌سازی زنجیره تأمین و شهرهای هوشمند» یک رقیب قدرتمند می‌داند.

رندر (RNDR)، سینگولاریتی‌نت (AGIX) و اوشن پروتکل (OCEAN) نیز جزو پنج رمزارز برتر این حوزه معرفی شدند. ChatGPT با وجود پیش‌بینی رشد قیمتی در طول سال، به سرمایه‌گذاران توصیه کرد پیش از ورود به این اکوسیستم، تحقیقات لازم را در مورد کاربردها و پیشرفت‌های تکنولوژیکی این رمزارزها انجام دهند.

جالب اینجاست که در رتبه‌بندی ChatGPT، نام اینترنت کامپیوتر (ICP) که بر اساس CoinGecko در حال حاضر بزرگترین رمزارز هوش مصنوعی است، دیده نمی‌شود. بنابراین، از ChatGPT در مورد شانس ICP در پرسشی جداگانه پرسیدیم.

ChatGPT ادعا کرد که ICP در صورت ادغام مؤثر با قابلیت‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی، می‌تواند جایگاه پیشتازی خود را حفظ کند و برای توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها جذاب‌تر شود.

این مدل همچنین افزود که میزان سرمایه‌گذاری و تأمین مالی در اکوسیستم ICP و تغییرات احتمالی مقررات نیز می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد این توکن داشته باشند.

ICP در حال حاضر با قیمتی حدود ۱۲.۷۵ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده افزایش ۱۹۰ درصدی قیمت آن در مقیاس شش ماهه است. ارزش بازار این رمزارز نزدیک به ۶ میلیارد دلار است و آن را در جایگاه بیست و دومین رمزارز بزرگ قرار می‌دهد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: cryptopotato.com

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید