صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : همکاری Chainlink و Circle برای انتقال ایمن USDC بین زنجیره‌های مختلف

همکاری Chainlink و Circle برای انتقال ایمن USDC بین زنجیره‌های مختلف

چین لینک

چین‌لینک پروتکل انتقال بین زنجیره‌ای (CCTP) Circle را در سیستم پروتکل تعاملات بین زنجیره‌ای خود (CCIP) ادغام خواهد کرد. این امر امکان انتقال ایمن USDC بین زنجیره‌های مختلف را فراهم می‌کند.

پروتکل CCIP Chainlink یک پروتکل پیام‌رسانی بین زنجیره‌ای است که از اوراکل‌های Chainlink برای اطمینان از صحت و امنیت داده‌ها استفاده می‌کند. پروتکل CCTP Circle یک استاندارد برای انتقال توکن‌ها بین زنجیره‌های مختلف است. با ادغام این دو پروتکل، توسعه‌دهندگان می‌توانند از CCIP Chainlink برای ایجاد برنامه‌های کاربردی که امکان انتقال USDC بین زنجیره‌های مختلف را فراهم می‌کنند، استفاده کنند. این امر برای کاربردهای مختلفی مانند پرداخت‌ها، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و بازی‌های بلاک چین مفید خواهد بود. سرگی نازاروف، یکی از بنیانگذاران Chainlink، این ادغام را “یک پیشرفت مهم برای صنعت ارزهای دیجیتال” توصیف کرد و گفت:

این ادغام به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا از امنیت و قابلیت اطمینان Chainlink برای ایجاد برنامه‌های کاربردی که امکان انتقال ایمن USDC بین زنجیره‌های مختلف را فراهم می‌کنند، استفاده کنند.

جیسون گلدمن، مدیرعامل Circle نیز از این ادغام استقبال کرد و گفت:

این ادغام به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا از USDC به عنوان یک ارز دیجیتال جهانی و قابل اعتماد برای طیف وسیعی ازکارها استفاده کنند.

گزارش اخیر Circle درباره استیبل کوین ابهاماتی را ایجاد کرده است. این گزارش برخی از معیارهای کلیدی مانند حجم معاملات دلاری در سال ۲۰۲۳ میزان پرداخت‌های کیف پول به کیف پول که از صرافی ها یا ارائه دهندگان خدمات دور می‌زند را حذف می‌کند. این حذفیات نشان می‌دهد که Circle ممکن است در حال تلاش برای پنهان کردن اخبار منفی در مورد عملکرد USDC باشد.

اخبار رمتبط: چرا راه‌اندازی ETF بیت کوین به نفع آلت‌کوین‌ها است؟

منبع : bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید