صفحه اصلی > اخبار و اخبار داخلی : انجمن بلاک‌چین: آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمز دارایی تا ۱۵ دی ماه سال ۱۴۰۲ است

انجمن بلاک‌چین: آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمز دارایی تا ۱۵ دی ماه سال ۱۴۰۲ است

انجمن بلاک‌چین اعلام کرده است که آخرین مهلت برای ثبت دستگاه‌های استخراج رمزارز در سامانه جامع تجارت تا تاریخ ۱۵ دی ماه ۱۴۰۲ است.

انجمن بلاکچین در یک اطلاعیه اعلام کرده است که دارندگان تجهیزات استخراج رمزارز موظف به ثبت و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری هستند. این ثبت‌نام شامل همه تجهیزات استخراج رمزارز، از جمله تجهیزات تولید داخلی، تجهیزات وارداتی، تجهیزات در حال بهره‌برداری و تجهیزات خاموش در انبار می‌شود. این اطلاعیه به استناد تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تمامی دارندگان تجهیزات استخراج رمزارز را ملزم به دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری می‌داند.

به گفته این اطلاعیه، با درخواست نمایندگان انجمن و با همکاری نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نهادهای انتظامی و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهلت ثبت اطلاعات و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری برای دارندگان پروانه بهره‌برداری تمدید شده است. این تمدید مستقل از وضعیت روشن یا خاموش بودن تجهیزات و دارندگان انبار تجهیزات استخراج، و از اول تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۲ اعتبار دارد.

 

 

در این بیانیه، انجمن بلاکچین ایران توضیح داده است که تجهیزاتی که در سامانه ثبت نشده‌اند، برخلاف اسناد مثبت مانند تولید داخلی، وارداتی یا اظهارنامه‌ها، مشمول قوانین قاچاق کالا هستند. با توجه به اتمام مهلت ثبت در سامانه، به شدت توصیه می‌شود که تمامی دارندگان تجهیزات استخراج رمزارز اقدام به ثبت اطلاعات و دریافت کد رهگیری نمایند، تا از مشکلات تعزیراتی و انتظامی جلوگیری شود.

انجمن بلاکچین ایران به متقاضیان خرید تجهیزات استخراج نیز توصیه کرده است که هیچ گونه تجهیزاتی را بدون دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری خریداری نکنند. زیرا هر تغییری در مالکیت تجهیزات یا تمدید پروانه بهره‌برداری در آینده، نیازمند داشتن شناسه یکتا و کد رهگیری خواهد بود.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید