صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : علت ریزش ۱.۵٪ درصدی بیت‌کوین چیست؟

علت ریزش ۱.۵٪ درصدی بیت‌کوین چیست؟

bitcoin-mt-gox-۱

قیمت بیت کوین پس از رسیدن به حدود ۷۰ هزار دلار در روز گذشته، امروز با افت ۱.۵ درصدی قیمت مواجه شد و به زیر مرز ۶۸ هزار دلار سقوط کرد. این افت پس از گزارش‌هایی مبنی بر شروع پرداخت غرامت از سوی صرافی ورشکسته  Mt. Gox به طلبکارانش صورت گرفت. این صرافی که زمانی بر بازار حاکم بود در سال ۲۰۱۴ با ورشکستگی روبرو شد. آزاد شدن حدود ۷۵ هزار بیت کوین به ارزش بیش از ۵.۱ میلیارد دلار، نگرانی‌هایی را در مورد نقدینگی بازار و ثبات قیمت ایجاد کرده است.

تحلیلگران نگران فروش گسترده این بیت کوین‌ها توسط طلبکاران هستند. با این حال، برخی بر این باورند که بسیاری از طلبکاران بیت کوین‌های خود را نگه خواهند داشت. دلایل مختلفی برای این موضوع مطرح شده است، از جمله اینکه برخی از طلبکاران جزو دارندگان بلندمدت بیت کوین بوده‌اند و همچنین دریافت غرامت با بیت کوین برایشان از نظر مالیاتی مقرون به صرفه‌تر است.

تحرکات اخیر یک نقطه عطف مهم در داستان طولانی Mt. Gox به شمار می‌رود. این صرافی زمانی ۷۰ درصد از کل تراکنش‌های بیت کوین را پردازش می‌کرد، اما در سال ۲۰۱۴ به دلیل مشکلات امنیتی و از دست رفتن حدود ۸۰۰ هزار بیت کوین با ورشکستگی مواجه شد. با وجود ابهامات در مورد تأثیر نهایی این پرداخت‌ها بر بازار، تحولات اخیر نشان می‌دهد که طلبکاران Mt. Gox بالاخره پس از سال‌ها به غرامت خود دست پیدا می‌کنند.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید