صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : مقایسه عملکرد بیت‌کوین و اتریوم در سال 2024

مقایسه عملکرد بیت‌کوین و اتریوم در سال 2024

اتریوم (ETH/USD) با کاهش ۲.۴۴ درصدی عملکردی ضعیف‌تر از بیت‌کوین (BTC/USD) با کاهش ۲.۲۷ درصدی در چرخه صعودی فعلی بازار ارزهای دیجیتال داشته است. راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت‌کوین به عنوان عامل اصلی این اختلاف شناخته می‌شود.

بیت‌کوین ماه گذشته با افزایش تقاضا برای ابزارهای سرمایه‌گذاری جدیدی که قیمت لحظه‌ای آن را دنبال می‌کنند، از بالاترین رکورد تاریخی خود عبور کرد. طبق گزارش Benzinga Pro، بیت‌کوین تاکنون در سال ۲۰۲۴، ۴۷ درصد افزایش یافته است. با این حال، این الگو برای اتریوم صدق نمی‌کند و این ارز دیجیتال نتوانسته در این دوره حتی به نزدیکی بالاترین قله خود در سال ۲۰۲۱ برسد. افزایش قیمت اتریوم تا به امروز در سال جاری نسبتاً کم و ۳۲ درصد بوده است.

طبق گزارش شرکت تحلیل داده‌های درون‌زنجیره‌ای Glassnode، سقف ارزش تحقق‌یافته نگهداری کوتاه‌مدت بیت‌کوین تقریباً هم‌سطح با اوج آخرین دوره صعودی بازار بوده است. از سوی دیگر، سقف ارزش تحقق‌یافته نگهداری کوتاه‌مدت اتریوم کمتر از نصف دوره قبل است. به عبارت ساده، دارندگان کوتاه‌مدت یا تازه‌واردهای بازار، علاقه بسیار بیشتری به بیت‌کوین نشان داده‌اند، در حالی که ورود سرمایه جدید به اتریوم چندان چشمگیر نبوده است.

شرکت تحلیل داده‌های درون‌زنجیره‌ای Glassnode خاطرنشان کرد که راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت‌کوین، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را آسان‌تر کرده و دسترسی بیشتری را برای مشارکت‌کنندگان جدید بازار فراهم نموده است. از سوی دیگر، اتریوم همچنان در حالت انتظار است و تصمیم‌گیری در مورد ETF مبتنی بر آن قرار است در اواخر همین ماه انجام شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید