صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بیت‌کوین به بالای ۴۳,۰۰۰ دلار رسید؛ نقدشوندگی ۶۷ میلیون دلاری در بازار رمزارزها

بیت‌کوین به بالای ۴۳,۰۰۰ دلار رسید؛ نقدشوندگی ۶۷ میلیون دلاری در بازار رمزارزها

بیت‌کوین(BTC) در معاملات بازار آسیا، در پاسخ به اصلاحیه‌ای که بلک‌راک برای تطابق با مقررات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) در درخواست صندوق معاملاتی نقدی(ETF) خود اعمال کرده بود، قیمتی بیش از ۴۳,۰۰۰ دلار را تجربه کرد.

بر اساس گزارش کوین‌گلاس، تغییرات قیمت در روز گذشته منجر به نقدشوندگی تقریباً ۲۰۶ میلیون دلار از دارایی‌های متعدد توسط بیش از ۸۱,۰۰۰ معامله‌گر رمزارز شده است. معامله‌گرانی که به افزایش قیمت‌ها امیدوار بودند، حدود ۱۰۷.۸۲ میلیون دلار زیان دیدند، در حالی که معامله‌گرانی که انتظار کاهش قیمت را داشتند، ۹۸ میلیون دلار از دست دادند.

در کل بازار دارایی‌ها، حدود ۶۸ میلیون دلار زیان، معادل ۳۲ درصد کل، به معامله‌گران قیمت بیت‌کوین تعلق گرفت. از این میزان، ۴۲ میلیون دلار مربوط به معامله‌گرانی بود که بر روی کاهش قیمت بیت‌کوین شرط بسته بودند، و حدود ۲۶ میلیون دلار متعلق به دارندگان موقعیت‌های طولانی‌مدت بود.

بیت‌کوین، با رسیدن به پایین‌ترین نمره در شاخص حساسیت نقدشوندگی(LSI) که تنها ۱۱.۷۲ میلیون دلار آمریکا به ازای هر درصد است و توسط کریپتواسلیت ثبت شده، نشان از بلوغ بیشتر بازارها دارد. این امر همراه با کاهش استفاده از اهرم‌های معاملاتی علیه بیت‌کوین است و تنها ۶۷.۹ میلیون دلار از نوسان قیمت ۶ درصدی نقد شده است.

اتریوم نیز در موقعیت‌های طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت با نقدشوندگی‌هایی به ترتیب ۱۸.۳۸ میلیون دلار و ۱۶.۶ میلیون دلار مواجه شد.

ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بالا مانند سولانا، ایکس‌آرپی، و دوج‌کوین نیز نقدشوندگی‌های قابل توجهی را به ترتیب با ۷.۶۶ میلیون دلار، ۳.۲ میلیون دلار و ۳.۵ میلیون دلار تجربه کردند.

همچنین، معامله‌گرانی که از پلتفرم بایننس، که با چالش‌هایی روبرو است، استفاده می‌کردند، بیش از نیمی از کل زیان‌های بازار را تحمل کردند. کاربران این صرافی در طول روز گذشته ۱۰۲.۸۵ میلیون دلار ضرر کرده‌اند، که بزرگترین سفارش نقدشوندگی تکی مربوط به یک موقعیت طولانی‌مدت بیت‌کوین به ارزش ۸.۸۲ میلیون دلار بود.

 

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید