صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بررسی روند قیمت بیت‌کوین با توجه به 2سیگنال‌ تاثیرگذار

بررسی روند قیمت بیت‌کوین با توجه به 2سیگنال‌ تاثیرگذار

Bitcoin trend

قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته و به سطوح بالای ابتدای سال بازگشته است. نکته جالب این است که علاوه بر افزایش قیمت، حجم معاملات باز بیت کوین (Open Interest) نیز در همین مدت رشد قابل توجهی داشته است.

حجم معاملات باز بیت کوین می‌تواند به عنوان یک سیگنال تاثیرگذار در مسیر قیمت آن در آینده عمل کند.

در حال حاضر، حجم معاملات باز بیت کوین به بیش از ۱۲ میلیارد دلار رسیده که بالاترین رقم از ماه می ۲۰۲۲ است. تحلیلگران معتقدند این افزایش ممکن است کوتاه‌مدت باشد، اما سیگنال دوم که به نرخ تامین مالی (Funding Rate) بیت‌کوین اشاره دارد در این روزها مثبت است و این موضوع تا حدودی نگرانی‌ها را برطرف می‌کند.

نرخ تامین مالی، به پرداخت‌های دوره‌ای بین معامله‌گران با پوزیشن‌های خرید (Long) و فروش (Short) اشاره دارد. نرخ مثبت یعنی خریداران به فروشندگان هزینه پرداخت می‌کنند و نرخ منفی برعکس آن را نشان می‌دهد.

در حال حاضر نرخ تامین مالی مثبت است، اما عدد قابل توجهی را نشان نمی‌دهد که این به معنای متعادل بودن نسبت خریداران و فروشندگان بازار است. با این حال، کارشناسان هشدار می‌دهند که افزایش ناگهانی نرخ تامین مالی به ۰.۰۵ می‌تواند منجر به یک “فشار کوتاه” (Long Squeeze) شود که در آن خریداران مجبور به فروش دارایی‌های خود برای جبران ضرر می‌شوند و قیمت بیت کوین به طور ناگهانی کاهش می‌یابد.

همچنین افزایش حجم معاملات باز برای قیمت بیت کوین یک اتفاق مثبت است، زیرا الگوهای تاریخی نشان می‌دهند که ارزش بیت کوین تمایل دارد در همان جهتی که حجم معاملات باز حرکت می‌کند، حرکت کند.

قیمت بیت کوین در حال حاضر بالای ۴۷ هزار دلار است که ۴ درصدی رشد در ۲۵ ساعت گذشته را نشان می‌دهد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید