صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : درآمد استخراج بیت‌کوین پس از هاوینگ به پایین ترین حد سالانه خود رسید

درآمد استخراج بیت‌کوین پس از هاوینگ به پایین ترین حد سالانه خود رسید

استخراج بیت‌کوین پس از نصف شدن پاداش بیت کوین با افت درآمد مواجه شده است. درآمد به دست آمده در ماه می به پایین ترین سطح از اکتبر گذشته رسیده است و این الگو در کل ماه ادامه داشته است. این نشان می‌دهد که درآمد پایین‌تر، وضعیت عادی جدید برای استخراج بیت‌کوین خواهد بود.

با این حال، همه چیز تمام نشده است. استخراج کنندگان در سراسر جهان پیشاپیش برای مقابله با این کاهش درآمد، استراتژی خود را تغییر داده اند. آنها می‌دانستند که بعد از نصف شدن پاداش، دیگر نمی‌توانند فقط روی قیمت بالای بیت‌کوین برای سودآوری حساب کنند.

مدیرعامل کریپتوکوانت، کی یانگ جو، برآورد کرده است که برای حفظ سودآوری استخراج با توجه به شرایط فعلی، قیمت بیت کوین باید بالاتر از ۸۰ هزار دلار باقی بماند. با این حال، بسیاری از استخراج کنندگان اقدامات پیشگیرانه ای را برای کاهش هزینه‌های عملیاتی بلندمدت و حفظ رقابت انجام داده اند.

برای مثال، شرکت استخراج بیت کوین Bitfarms، به ارزش ۲۴۰ میلیون دلار برای سه برابر کردن نرخ هش خود اختصاص داده است. جفری لوکاس، مدیر ارشد مالی Bitfarms، پیش از این در مصاحبه ای، از برنامه این شرکت برای خرید ۸۸ هزار دستگاه استخراج بیت‌کوین با بازدهی بالا خبر داده بود.

وی در ادامه گفت:

این ارتقای چشمگیر ، Bitfarms را در میانه نصف شدن پاداش بیت‌کوین، از نظر مقیاس و سودآوری، متحول می‌کند. این یک تغییر اساسی است که نرخ هش ما را به ۲۱ اگزاهش بر ثانیه می رساند، ظرفیت عملیاتی هدف ما را ۸۳ درصد به ۴۴۰ مگاوات افزایش می دهد و بازدهی را ۴۰ درصد به ۲۱ وات بر تراهش بهبود می‌بخشد.

با وجود این تلاش ها، Bitfarms در ماه آوریل پایین ترین درآمد ماهانه خود را در بیش از دو سال اخیر، یعنی ۲۶۹ بیت کوین، ثبت کرد.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

XRP با ورود ریپل به آفریقا به سمت 1 دلار می‌رود؟

قیمت رمزارز XRP به دنبال اعلام برنامه‌های توسعه بلندپروازانه ریپل برای ورود…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید