صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا سرمایه‌گذاران BTC را برای خرید ETF می‌فروشند؟

آیا سرمایه‌گذاران BTC را برای خرید ETF می‌فروشند؟

etf

برخی از تحلیلگران معتقدند، راه‌اندازی ETFهای بیت‌کوین احتمالاً منجر به خروج سرمایه از BTC شود. آن‌ها استدلال می‌کنند که سرمایه‌گذاران ممکن است ETFها را به BTC ترجیح دهند زیرا خرید و فروش ETFها آسان‌تر و مدیریت آن‌ها نیز مقرون به صرفه‌تر است.

برخی دیگر از تحلیلگران معتقدند که ETFهای بیت کوین به احتمال زیاد منجر به ورود سرمایه به BTC می‌شوند. این تحلیلگران استدلال می‌کنند که ETFها سرمایه‌گذاری بیت کوین را برای طیف گسترده‌تری از سرمایه‌گذاران قابل دسترس می‌کنند و این امر می‌تواند منجر به افزایش تقاضا برای BTC شود.

در حال حاضر، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هر دوی این سناریوها ممکن است در حال وقوع باشند. داده‌ها نشان می‌دهد که حجم معاملات ETFهای بیت کوین در حال افزایش است یعنی سرمایه‌گذاران به این ابزارها علاقه‌مند هستند در حالی که داده‌های دیگر نشان می‌دهد که عرضه BTC کاهش یافته و این به معنای علاقه خرید سرمایه‌گذاران به BTC همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط: بررسی ۵ سال آینده روند قیمت بیت‌کوین بعد از تایید ETF

در نهایت، اینکه آیا ETFهای بیت‌کوین منجر به خروج سرمایه از BTC می‌شوند یا خیر، هنوز زود است که بگوییم. با این حال، واضح است که این ETFها تأثیر قابل توجهی بر بازار بیت‌کوین داشته‌اند.

منبع : bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید