صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : خروج ۲۰۰ میلیون دلاری از ETF بیت‌کوین در سایه نگرانی‌های مربوط به FED و CPI

خروج ۲۰۰ میلیون دلاری از ETF بیت‌کوین در سایه نگرانی‌های مربوط به FED و CPI

بازارهای رمزارز آمریکا شاهد خروج قابل توجه سرمایه از صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF) هستند. این خروج‌ها که برای دومین روز متوالی رخ می‌دهد، احتمالا به دلیل احتیاط معامله‌گران پیش از انتشار گزارش مهم تورم آمریکا (CPI) و تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره است.

بر اساس داده‌های SoSoValue، تعداد ۱۱ صندوق ETF بیت‌کوین در روز سه‌شنبه با خروج خالص ۲۰۰ میلیون دلاری مواجه شدند که بالاترین رقم از اول ماه مه (با خروج ۵۸۰ میلیون دلاری) است. این خروج‌ها همزمان با افت قیمت بیت‌کوین بود که طی آن، این رمزارز برای مدتی به قیمت ۶۶,۲۰۰ دلار سقوط کرد، اما بعدا بخشی از ریزش خود را جبران نمود.

صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) با خروج حدود ۱۲۰ میلیون دلار، بخش اعظم خروج سرمایه را به خود اختصاص داد. این صندوق از زمان راه‌اندازی در ژانویه، با انباشت خروج ۱۸ میلیارد دلاری، بدترین عملکرد را در بین صندوق‌های ETF بیت‌کوین داشته است.

سایر صندوق‌های ETF مانند ARKB آرک اینوست (Ark Invest)، بیت‌وایز BITB، فیدلیتی FBTC و ون‌اِک HODL نیز شاهد خروج سرمایه‌هایی بین ۷ تا ۵۶ میلیون دلار بوده‌اند. هیچکدام از این صندوق‌ها در این مدت، ورودی سرمایه نداشته‌اند.

تحلیلگران معتقدند خروج سرمایه، اقدامی محتاطانه پیش از انتشار گزارش CPI در روز چهارشنبه و اتمام نشست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) است. این نشست که امروز به پایان می‌رسد، محل تصمیم‌گیری درباره سیاست‌های پولی فدرال رزرو است.

شرکت سنگاپوری QCP Capital در پیامی که روز سه‌شنبه منتشر کرد، گفت:

بازارها پیش از انتشار گزارش CPI و نشست FOMC در حالت ریسک‌پذیری پایین قرار دارند. کمیته FOMC در این نشست همچنین نمودار نقطه‌ای (Dot Plot) را منتشر خواهد کرد که نشان می‌دهد فدرال رزرو انتظار چه تعداد کاهش نرخ بهره را برای باقیمانده سال ۲۰۲۴ دارد.

با این حال، این شرکت تاکید کرد که چشم‌انداز بلندمدت آن‌ها برای بیت‌کوین همچنان صعودی است.

QCP گفت:

با وجود موانع کوتاه‌مدت، این شرایط ممکن است فرصتی مناسب برای خرید بیت‌کوین باشد. رویدادهای مثبتی مانند راه‌اندازی احتمالی صندوق ETF اتریوم در آینده و رقابت بایدن و ترامپ برای جلب آرای طرفداران رمزارزها، در افق بازار دیده می‌شوند.

انتظار می‌رود سخنرانی جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در روز جمعه نیز بر اساس اظهارات وی، واکنش‌هایی را در بازارهای پرریسک مانند رمزارزها به همراه داشته باشد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید