صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بیت‌کوین در منطقه خرید کلیدی! آیا قیمت BTC به 70 هزار دلار می‌رسد؟

بیت‌کوین در منطقه خرید کلیدی! آیا قیمت BTC به 70 هزار دلار می‌رسد؟

علی مارتینز، تحلیلگر شناخته‌شده‌ی ارزهای دیجیتال در پلتفرم ایکس، با وجود افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین از ۵۷ هزار دلار به ۶۴ هزار دلار، معتقد است که نسبت ۹۰ روزه نشان می‌دهد که BTC همچنان در «منطقه خرید عالی» قرار دارد. این معیار، ارزش بازار بیت‌کوین را با ارزش تحقق‌یافته‌ی آن در ۹۰ روز گذشته مقایسه می‌کند و به عنوان شاخصی برای شناسایی پتانسیل‌های خرید عمل می‌کند.

تحلیل مارتینز به این معناست که قیمت بیت‌کوین هنوز جای رشد دارد و برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال سود بلندمدت هستند، فرصتی جذاب به شمار می‌رود. مگس، تحلیلگر دیگری نیز با این دیدگاه موافق است و چشم‌اندازی صعودی برای قیمت بیت‌کوین ترسیم می‌کند.

بیت‌کوین پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح ۵۶ هزار دلار در روزهای اخیر، شاهد افزایش قابل توجهی در ارزش خود بوده است. در زمان نگارش این متن، قیمت بیت‌کوین با افزایش ۲.۳۶ درصد به ۶۵,۱۸۵.۴۰ دلار رسیده است و ارزش کل بازار آن به ۱.۲۸ تریلیون دلار در روز دوشنبه ۴ می رسیده است. همچنین، حجم معاملات ۲۴ ساعته بیت‌کوین با افزایش ۲.۵۱ درصد به ۲۰.۵۹ میلیارد دلار رسیده است.

همانطور که علاقه به معاملات آتی بیت‌کوین افزایش یافته است، میزان تعهدات باز (Open Interest) نیز با ۴.۱۷ درصد افزایش به ۳۱.۴۷ میلیارد دلار رسیده است. طبق آمار وبسایت کوین‌گلس (Coinglass)، در حالی که معامله‌گران با پوزیشن فروش بر تسویه حساب معاملات تسلط داشتند و طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳.۶۱ میلیون دلار تسویه حساب کرده‌اند، تنها ۵.۸۳ میلیون دلار تسویه حساب از سمت معامله‌گران با پوزیشن خرید صورت گرفته است. این موضوع می‌تواند زمینه‌ساز پدیده‌ی «اسکویز کوتاه» (Short Squeeze) شود.

بنابراین، قیمت بیت‌کوین قبل از اینکه پوزیشن‌های فروش منجر به کاهش قیمت شوند، می‌تواند با افزایش بیشتری مواجه شود. در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI) برای بیت‌کوین روی ۴۹ قرار دارد که نشان‌دهنده‌ی یک احساس خنثی در بازار است. این بدان معناست که بیت‌کوین نه در وضعیت خرید بیش از حد قرار دارد و نه در وضعیت فروش بیش از حد، و از این رو فرصتی سودآور برای سرمایه‌گذاران بلندمدت به شمار می‌رود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید