صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کاهش تسلط بیت‌کوین: آيا آلت سیزن نزدیک است؟

کاهش تسلط بیت‌کوین: آيا آلت سیزن نزدیک است؟

برخی تحلیلگران ارز دیجیتال بر این باورند که سلطه بیت‌کوین در بازار رمزارز «به احتمال زیاد به اوج خود رسیده» و حتی ممکن است «از این قله پایین بیاید».

مایکل ون دِ پوپ، موسس شرکت معاملاتی MNTrading، در پستی که روز اول می (1st may) منتشر کرد، اعلام کرد که “به احتمال زیاد، سلطه بیت کوین به اوج خود رسیده” و “کف قیمتی آلتکوین‌ها احتمالا پشت سر گذاشته شده است.” وی همچنین افزود:

آلتکوین‌ها در جفت‌ارزهای بیت‌کوین روند خوبی را شروع کردند که به معنی آغاز چرخش سرمایه به سمت این ارزها است.

کاهش سلطه بیت کوین می‌تواند نشانه‌ای برای فعالان بازار باشد که آلت سیزن در حال نزدیک شدن است. با خروج سرمایه از بیت کوین (که معمولا به عنوان ذخیره ارزش باثبات‌تری در بازار رمزارز شناخته می‌شود) و ورود آن به آلتکوین‌ها (که نوسان بیشتری دارند)، می‌توان انتظار صعود قیمت آلتکوین‌ها را داشت.

تحلیلگر دیگری به نام متیو هایلند نیز با اشاره به کاهش قابل توجه سهم بیت کوین، اعلام کرده منتظر بسته شدن بازار در انتهای هفته است تا “شکسته شدن” این روند را تایید یا تکذیب کند.

تیم معاملاتی IncomeSharks در پستی در تاریخ ۱ می نوشت: «سلطه بیت‌کوین در حال کاهش است. اگر قیمت برای چند ماه نوسان داشته باشد، آلت‌کوین‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کنند. امروزه بسیاری از آلت‌کوین‌ها به طرز شگفت‌انگیزی عملکرد خوبی دارند.»

بر اساس داده‌های تریدینگ‌ویو، در حال حاضر تسلط بیت کوین (یعنی سهم آن از کل ارزش بازار) ۵۳.۹ درصد است که نسبت به هفته گذشته ۱.۷۵ درصد کاهش یافته اما همچنان نسبت به ابتدای سال ۲۰۲۴ حدود ۴.۶۳ درصد افزایش دارد.

با این حال، فضای حاکم بر بازار، تردیدهایی را در مورد پایان یافتن سلطه بیت کوین ایجاد می‌کند. افزایش سطح ترس در بازار نشان‌دهنده‌ی عدم اطمینان است و می‌تواند باعث شود تا معامله‌گران به جای ریسک کردن با دارایی‌های ناپایدارتر، سرمایه خود را دوباره به بیت کوین منتقل کنند.

طبق گزارش شاخص ترس و طمع رمزارز، سطح ترس در بین سرمایه‌گذاران بازار رمزارز در روز اول می، به بلاترین میزان از ابتدای سال رسیده است. این شاخص که احساسات حاکم بر بازار را نشان می‌دهد، از عدد “خنثی” ۵۴ در روز قبل، به سطح “ترس” ۴۳ کاهش یافته است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید