صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : مدیرعامل بایننس با پذیرش اتهامات پولشویی استعفا داد

مدیرعامل بایننس با پذیرش اتهامات پولشویی استعفا داد

وزارت دادگستری آمریکا که صرافی بایننس را به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه و اتهام پولشویی محکوم کرده بود باعث شد مدیر عامل این صرافی کناره‌گیری کند. قرار است ژائو روز سه شنبه بعدازظهر در دادگاه فدرال سیاتل حاضر شود تا به گناه خود اعتراف کند. این شرکت موافقت کرده است که جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری را بپردازد.

توافق مطرح شده قرار است به نقض قانون بانکداری مخفی و سایر قوانین ایالات متحده رسیدگی کند، این پرونده از سمت وزارت دادگستری، کمیسیون تجارت آتی آمریکا (CFTC) و شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری (FinCEN) مطرح شده است. بایننس حداقل از سال ۲۰۱۸ تحت نظارت وزارت دادگستری قرار گرفته و با یک سری چالش‌‎های قانونی و نظارتی در ایالات متحده روبرو بوده است.

در دسامبر ۲۰۲۰ دادستان‌های فدرال سوابق داخلی شرکت برای شناسایی اقدامات ضد پولشویی و ارتباطات مربوط به مدیرعامل و بنیان‌گذار ژائو را درخواست کردند. به طور کلی، خروج قریب الوقوع ژائو مدیرعامل بایننس و اتهام این شرکت در پرونده جنایی، نقطه عطفی در نبرد جاری بین صرافی‌های ارز دیجیتال و مقامات نظارتی است.

بایننس با پذیرفتن مسئولیت نقض الزامات ضد پولشویی، قصد دارد در چشم‌انداز قانونی حرکت کند و به کاربران عملکرد صحیح خود اطمینان دهد. توافق چند میلیون دلاری بر شدت اتهامات تأکید می‌کند و بر محیط نظارتی پیچیده اطراف ارزهای دیجیتال سایه می‌افکند.هنوز این خبر توسط بایننس تایید نشده است.

منبع: bitcoinist.com 

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید