صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آرژانتین با استفاده از گاز سرگردان، به قطب استخراج بیت‌کوین تبدیل می‌شود

آرژانتین با استفاده از گاز سرگردان، به قطب استخراج بیت‌کوین تبدیل می‌شود

در اقدامی قابل توجه برای بهره‌گیری پایدار از انرژی، شرکت دارایی‌های دیجیتال جنسیس (GDA) با همکاری شرکت YPF Luz برای راه‌اندازی یک عملیات استخراج بیت‌کوین جدید در آرژانتین که از گاز سرگردان به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند، مشارکت کرده است. طبق گزارش فوربس، این ابتکار که اولین مورد برای GDA در آمریکای لاتین است، با هدف کسب درآمد از منابع گاز اتلاف‌شده و در عین حال کاهش تأثیر زیست‌محیطی انجام می‌شود.

  • این عملیات در نیروگاه حرارتی باجو دل تورو در استان نئوکوئن مستقر شده و برای راه‌اندازی ۱,۲۰۰ دستگاه استخراج بیت‌کوین با ظرفیت کلی ۷ مگاوات به همراه ۱ مگاوات پشتیبان طراحی شده است.
  • این راه‌اندازی نه تنها از گاز سرگردان – که در غیر این صورت به جو سوزانده می‌شد – استفاده می‌کند، بلکه اطمینان می‌دهد که این کار از تامین برق مورد نیاز برای تقاضای داخلی آرژانتین کم نمی‌کند.

این حرکت بخشی از یک روند گسترده‌تر در سراسر آمریکای مرکزی و جنوبی است، جایی که کشورها به طور فزاینده‌ای پتانسیل ارزهای دیجیتال را به عنوان راه‌حلی برای مسائل اقتصادی مانند تورم بالا به رسمیت می‌شناسند. آرژانتین به طور خاص به دلیل قیمت‌های مناسب برق، پتانسیل توسعه و تعهد به منابع انرژی پایدار، محیطی ایده‌آل برای گسترش فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال فراهم کرده و به کانونی برای چنین نوآوری‌هایی تبدیل شده است.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

XRP با ورود ریپل به آفریقا به سمت 1 دلار می‌رود؟

قیمت رمزارز XRP به دنبال اعلام برنامه‌های توسعه بلندپروازانه ریپل برای ورود…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید