صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : Aave به دنبال شفافیت و کارایی بیشتر با توزیع کارمزد

Aave به دنبال شفافیت و کارایی بیشتر با توزیع کارمزد

پیشنهادی درحال بررسی در پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز Aave وجود دارد که بر فعال‌سازی یک «کلید کارمزد» برای توزیع کارمزدها میان دارندگان توکن این پلتفرم تمرکز دارد. مارک زلر، بنیان‌گذار ابتکار آوی چان، این موضوع را در شبکه اجتماعی X مطرح کرد.

زلر پس از اشاره به سود خالص سالانه حدود ۶۰ میلیون دلاری سازمان خودمختار غیرمتمرکز Aave که نشان‌دهنده پنج سال هزینه عملیاتی است، گفت: «بررسی اولیه برای فعال‌سازی «کلید کارمزد» در هفته آینده».

Aave یک پلتفرم وام‌دهی مبتنی بر ارز دیجیتال است که روی چندین شبکه بلاکچین کار می‌کند. این پلتفرم به وام‌گیرندگان اجازه می‌دهد تا با وثیقه گذاشتن یک ارز دیجیتال، وام‌هایی با ارز دیجیتال دیگری دریافت کنند. حاکمیت این پلتفرم برعهده دارندگان توکن Aave است که به صورت جمعی سازمان AaveDAO را تشکیل می‌دهند.

زلر پیش‌تر در پستی دیگر در شبکه اجتماعی X، به امکان اجرای کارمزد برای کسانی که توکن Aave را استیک می‌کنند، اشاره کرده بود. او در تاریخ ۱۶ مارس نوشت: «نسخه جدیدی از ماژول ایمنی، پیشنهاد توزیع کارمزدها میان استیک‌کنندگان را ارائه خواهد کرد.»

«کلید کارمزد» به طور معمول به ویژگی یا مکانیزمی در یک سیستم یا پلتفرم اشاره دارد که امکان فعال یا غیرفعال کردن کارمزدها یا هزینه‌های خاص را فراهم می‌کند. در پروتکل‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند Aave، کلید کارمزد می‌تواند توزیع کارمزدهای جمع‌آوری‌شده از تراکنش‌ها یا سایر فعالیت‌ها را به دارندگان توکن یا مشارکت‌کنندگان در پروتکل امکان‌پذیر کند.

با فعال شدن کلید کارمزد، حاکمیت می‌تواند بر اساس نیازها و اهداف پلتفرم، سیاست‌های مرتبط با کارمزد را کنترل و تنظیم کند. اخیراً Aave DAO تغییراتی در کارمزدهای استیک برای استیبل کوین GHO خود به منظور حفظ ثبات قیمت آن تایید کرده است. اگر Aave DAO فعال‌سازی کلید کارمزد را پیش ببرد، از Frax Finance که به تازگی پیشنهادی برای راه‌اندازی مجدد کلید کارمزد خود را تایید کرده است، تبعیت می‌کند.

با این حال، در تاریخ ۵ آوریل، AaveDAO محدودیت‌های وثیقه‌گذاری برای دای (DAI) را مورد بحث قرار داد. مشاوران مدیریت ریسک از Chaos Labs پیشنهاد جدیدی برای کاهش ۱۲ درصدی نسبت وثیقه به ارزش (LTV) برای دای ارائه کردند که در مقابل پیشنهاد کاهش ۷۵ درصدی مارک زلر بود.

پیش از این، Aave پیشنهادی را برای تعیین نسبت وثیقه به ارزش (LTV) دای به ۰% در تمامی استقرارهای خود ارائه کرده بود. این پیشنهاد همچنین حذف انگیزه‌های sDAI از برنامه Merit از دور دوم Merit به بعد را توصیه می‌کند. این حرکت، در واکنش به طرح سریع D3M از MakerDAO است که خط اعتباری دای را ظرف یک ماه به حدود ۶۰۰ میلیون دای افزایش می‌دهد.

در همین حال، صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ (UNI) در مراحل پایانی آماده‌سازی برای ارائه پیشنهاد کلید کارمزد خود قرار دارد. انتظار می‌رود این پیشنهاد پس از یک بررسی اولیه موفق، در اواسط آوریل ارائه شود.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید