صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : خسارت 5 میلیاردی SEC به سرمایه‌گذاران در سال ۲۰۲۳

خسارت 5 میلیاردی SEC به سرمایه‌گذاران در سال ۲۰۲۳

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد در مجموع ۷۸۴ اقدام اجرایی را در طول سال علیه کارگزاری‌های وال استریت و همچنین بازیگران اصلی در صنعت ارزهای دیجیتال انجام داده که نسبت به سال گذشته ۳٪ افزایش یافته است. رئیس SEC در اظهار‌نظری گفت:

اقدامات بخش اجرایی ما به نفع سرمایه‌گذاران و برای محافظت ازدارایی‌های آن‌ها انجام می‌شود.

به گزارش کریپتونیوز در سال مالی ۲۰۲۳، SEC اقدامات اجرایی متعددی را علیه برخی از بزرگترین بازیگران این صنعت آغاز کرد. در این میان اتهامات جنایی وزارت دادگستری علیه Bankman-Fried بر اقدام SEC اولویت داشته است. علاوه بر پرونده Bankman-Fried،شکایت‌های SEC علیه سایر بازیگران اصلی رمزنگاری، از جمله بایننس، مدیرعامل آن چانگپنگ ژائو و کوین‌بیس، ادامه‌دار بوده است، اما هر سه نهاد تخلفات وارد شده را رد کرده و خواستار رسیدیگی مجدد بوده‌اند.

اگرچه اقدامات مرتبط با رمزنگاری به دلیل ماهیت برجسته آن‌ها مورد توجه قرار گرفت، اما آن‌ها تنها بخشی از حجم کاری SEC را تشکیل می‌دادند. اقدامات اجرایی SEC در سال‌های مالی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱ به جریمه‌های رکوردشکنی به ترتیب ۶.۴میلیارد دلار و ۳.۹ میلیارد دلار منجر شد. گری گنسلر همچنان منتقد رمزنگاری است او ادعا کرد :

رمزنگاری تأثیر مخربی بر میلیون‌ها سرمایه‌گذاری داشته است که متحمل خسارات شده‌اند و تأکید کرد که این مشکلات می‌توانند به طور بالقوه فراتر از صنعت رمزنگاری گسترش یافته و بر سیستم مالی گسترده‌تر تأثیر بگذارند.

اخیراً، او هشدار دیگری در مورد شیوع کلاهبرداری در رمزنگاری صادر کرد و گفت که چندین “کلاهبردار بدنام” در این فضا فعالیت می‌کنند. گنسلر گفت:

این فقط در مورد یک شرایط و یک کلاهبردار بدنام نیست، بلکه چندین کلاهبردار بدنام در این فضا حضور دارند.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید