صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : خسارت 5 میلیاردی SEC به سرمایه‌گذاران در سال ۲۰۲۳

خسارت 5 میلیاردی SEC به سرمایه‌گذاران در سال ۲۰۲۳

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد در مجموع ۷۸۴ اقدام اجرایی را در طول سال علیه کارگزاری‌های وال استریت و همچنین بازیگران اصلی در صنعت ارزهای دیجیتال انجام داده که نسبت به سال گذشته ۳٪ افزایش یافته است. رئیس SEC در اظهار‌نظری گفت:

اقدامات بخش اجرایی ما به نفع سرمایه‌گذاران و برای محافظت ازدارایی‌های آن‌ها انجام می‌شود.

به گزارش کریپتونیوز در سال مالی ۲۰۲۳، SEC اقدامات اجرایی متعددی را علیه برخی از بزرگترین بازیگران این صنعت آغاز کرد. در این میان اتهامات جنایی وزارت دادگستری علیه Bankman-Fried بر اقدام SEC اولویت داشته است. علاوه بر پرونده Bankman-Fried،شکایت‌های SEC علیه سایر بازیگران اصلی رمزنگاری، از جمله بایننس، مدیرعامل آن چانگپنگ ژائو و کوین‌بیس، ادامه‌دار بوده است، اما هر سه نهاد تخلفات وارد شده را رد کرده و خواستار رسیدیگی مجدد بوده‌اند.

اگرچه اقدامات مرتبط با رمزنگاری به دلیل ماهیت برجسته آن‌ها مورد توجه قرار گرفت، اما آن‌ها تنها بخشی از حجم کاری SEC را تشکیل می‌دادند. اقدامات اجرایی SEC در سال‌های مالی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱ به جریمه‌های رکوردشکنی به ترتیب ۶.۴میلیارد دلار و ۳.۹ میلیارد دلار منجر شد. گری گنسلر همچنان منتقد رمزنگاری است او ادعا کرد :

رمزنگاری تأثیر مخربی بر میلیون‌ها سرمایه‌گذاری داشته است که متحمل خسارات شده‌اند و تأکید کرد که این مشکلات می‌توانند به طور بالقوه فراتر از صنعت رمزنگاری گسترش یافته و بر سیستم مالی گسترده‌تر تأثیر بگذارند.

اخیراً، او هشدار دیگری در مورد شیوع کلاهبرداری در رمزنگاری صادر کرد و گفت که چندین “کلاهبردار بدنام” در این فضا فعالیت می‌کنند. گنسلر گفت:

این فقط در مورد یک شرایط و یک کلاهبردار بدنام نیست، بلکه چندین کلاهبردار بدنام در این فضا حضور دارند.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

استخر ماینینگ ViaBTC بلاک ۸۴۰,۰۰۰امین بیت‌کوین را استخراج کرد که نشان‌دهنده‌ی کاهش…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ظهور PUPS، میم‌کوین جدیدی بر پایه بیت‌کوین

با فرارسیدن رویداد هاوینگ بیت‌کوین، شاهد تأثیر آن بر آلت‌کوین‌ها نیز هستیم.…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پشتیبانی تلگرام از NFT با استفاده از TON

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، در کنفرانس Token2049 از برنامه‌های این پیام‌رسان غیرمتمرکز…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید