صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ریزش ۳۴.۵ درصدی قیمتZK با فروش ایردراپ‌ها

ریزش ۳۴.۵ درصدی قیمتZK با فروش ایردراپ‌ها

zk

تقریبا نصف کسانی که توکن جدید ZK از zkSync را دریافت کردند، کل سهم خود را به‌ فروش رساندند و در پی این اتفاق شاهد ریزش ۳۴.۵ درصدی قیمت ZK بودیم. توکن ZK با قیمت  ۰.۳۲ دلار شروع به کار کرد اما در حال حاضر به حدود ۰.۲۰ دلار رسیده است. در حالی که تنها ۱.۴ درصد از کل افراد واجد شرایط برای دریافت توکن، در لیست ۱۰ هزار آدرس برتر قرار دارند. تحلیل اطلاعات نشان می‌دهد از کل دریافت‌کنندگان برتر، ۴۱ درصد کل توکن‌های خود و ۲۹ درصد بخشی از آن را فروخته‌اند. در مجموع بیش از ۴۸۶ میلیون توکن ZK به فروش رفته است. تنها حدود ۳۰ درصد از دریافت‌کنندگان برتر، توکن‌های خود را نگه داشته‌اند.

zkSync اعلام کرده بود که از مجموع ۳.۷ میلیارد توکن ZK، حدود ۴۵ درصد از آنها ظرف دو ساعت پس از راه‌اندازی دریافت شده است. تا زمان انتشار این خبر، بیش از ۴۹۱ هزار کیف پول نزدیک به ۷۵ درصد از توکن‌های توزیع‌شده را دریافت کرده‌اند. با عرضه ۱۷.۵ درصد از کل توکن‌ها به بازار، ارزش بازار ZK به حدود ۷۷۲ میلیون دلار رسیده است که در مقایسه با ۱.۱ میلیارد دلارِ ابتدای کار، کاهش قابل توجهی داشته است. این فروش گسترده توسط دریافت‌کنندگان برتر پس از دفاع zkSync از معیارهای توزیع توکن صورت گرفته است. برخی معتقد بودند که این معیارها در قبال روش‌های تقلب‌آمیز (استفاده از چندین کیف پول) ضعیف عمل کرده‌اند.

منبع:  cointelegraph.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید