صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : 3 استراتژی کاربردی برای خروج به‌موقع از معامله

3 استراتژی کاربردی برای خروج به‌موقع از معامله

3 practical strategies for sell

دنیس لیو (Dennis Liu) معروف به Virtual Bacon، یک برنامه جامع ۳مرحله‌ای را برای خروج از بازار ارز دیجیتال با تمرکز بر بیت‌کوین و اتریوم ارائه می‌دهد. این استراتژی بر اساس قیمت‌های هدف، محدودیت زمانی و تحلیل تکنیکال

استوار است.

  • خروج بر اساس اهداف قیمتی مشخص شده: در این حالت زمانی که بیت کوین به ۲۰۰ هزار دلار و اتریوم ۱۵ هزار برسد، معامله‌گر بهتر است از معامله خارج شود چرا که این ارقام می توانند نشانه اوج بازار باشند.
  • خروج براساس زمان مشخص‌شده: طبق این استراتژی معامله‌گر تصمیم می‌گیرد صرف‌نظر از عملکرد مثلا تا پایان سال ۲۰۲۵ از معامله خارج شود. این تصمیم بر اساس تحلیل چرخه‌های هاوینگ بیت‌کوین و طول تاریخی بازارهای صعودی اتخاذ می‌شود.
  • خروج بر اساس الگوهای قیمتی: گاهی با نظارت دقیق بر روند قیمت، به ویژه رفتار بیت کوین در میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰۰ روزه و ۲۱ هفته‌ای، الگوهای رفتاری مشخصی نمایان می‌شوند که معامله‌گر می‌تواند طبق آن تصمیم‌گیر کند مثلا شکسته شدن سطوح حمایت میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰۰ روزه و ۲۱ هفته، خروج از بازار را به دلیل احتمال نزول قیمت نشان می‌دهد.

داشتن استراتژی به معامله‌گر کمک می‌کند تا یک نقشه راه قابل اعتماد داشته باشد و باافزایش سود از میزان ریسک معاملات کم کند و در نهایت با مشخص کردن اهداف قیمتی محدودیت زمانی و تحلیل الگوهای قیمتی، به تصمیم گیری آگاهانه در مورد خروج از بازار کمک می‌کند.

اخبار مرتبط: افزایش سرمایه‌گذاری نهنگ‌ها در اتریوم و خروج از بیت‌کوین

منبع: beincrypto.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید